Tres representantes no Nacional de Cádiz

Feb 26

cartel infantil Cadiz

Os nadadores Lucas Costa, Sara Ibañez e Irene Fernández, participarán dende mañá, Xoves 26 de febreiro, ata o Domingo, 1 de marzo, no campionato de España Junior infantil.

lucas sara irene Cadiz

Lucas tomará parte nos 1500 libres, 400 libres e 200 libres; Sara nos 100 costas, 200 costas e 200 libres; mentres que Irene disputará os 50 libres, 100 libres, 100 bolboreta, 200 bolboreta e 200 costas.

No seguinte enlace podedes consultar todo o referente a competición, sen dúbida unha das máis importantes do calendario nacional:

Web do Campionato

 

Sigue lendo

Unha medalla de ouro unha morea de mellores marcas e moita superación

Feb 22

IMG-20150222-WA0015

Finalizado o campionato de España Master, disputado en Pontevedra, debemos destacar, no que a nosa participación se refire, a Marta Saladina que se proclamou campiona de España, da súa categoría, nos 100 costas.

IMG-20150221-WA0012Todos os nosos participantes competiron a gran nivel nas súas probas, logrando superar  os seus mellores rexistros.

Pero a natación non se resume en marcas, dende o CN Ponteareas cremos que o realmente importante e ver como un grupo de persoas que hai uns anos tiña a natación como un simple pasatempo, como unha actividad física, acaban  de rematar a sua participar nun campionato de nivel nacional, e converteron a natación no seu deporte demostrando o seu entorno un gran espíritu de superación e que nunca e tarde para perseguir un soño.

Marta,  Carmen, Vero, Tania, Pedro e Javi gracias por representarnos, todos os que formamos parte deste equipo estamos moi orgullosos de vos.

Sigue lendo

6 Representantes no Campionato de España Master

Feb 19

1423107494_10860984_332090460333182_6561329949002419933_o

Seis representantes do CN Ponteareas participarán dende a tarde do Xoves 19 de Febreiro ata a mañá do Domingo 22, no campionato de España Máster que se celebra en Pontevedra.

Carmen Sueiro, Marta Saladina González, Javier Vila, Pedro Lois Suárez, Tania Suárez e Verónica Troncoso son os nomes que nos representarán en Pontevedra.

Estaremos atentos as súas participacións durante toda a fin de semana.

Sigue lendo

Resumo da 3ª Xornada do Campionato Galego Infantil-Junior

Feb 15

equipo inf jun ou 2015

Na terceira e última xornada do Campionato Galego Infantil Junior, os nosos nadadores continuaron tendo protagonismo.

Mencia Jimenez- decima en 50 bolboreta junior con unha millor marca persoal de 32.07, e posto 13 en 50 libres junior con un tempo de 30.66.

Lucía Rodríguez- millor marca persoal en piscina de 50 metros,  en 50 bolboreta junior (36.60)

Erika Represas- medalla de bronce en 50 braza junior, con millor marca persoal (38,16), millor marca persoal, en piscina de 50 metros, nos 50 libres (32,30) e tamén millor marca persoal en piscina de 50 nos 200 braza (3.12.81).

Irene Fernandez- Campiona Galega en 200 costas infantil, con unha millor marca persoal de 2.32,58, e Campiona Galega en 50 libres infantil, con unha millor marca persoal en piscina de 50 metros de 28,92.

Lucas Costa- cuarto clasificado en 200 costas junior (2.21.39) facendo mellor marca persoal en piscina de 50m, e quinto clasificado en 50 libres junior, con un tempo de 26,22.

Adrián Bouza- setimo clasificado en 200 costas junior, batendo a súa millor marca en piscina de 50 metros (2,26.06) e oitavo clasificado en 400 estilos junior (5.10.20).

 

Sara Ibañez- cuarta clasificada en 50 libres infantil, con un tempo de 30.19.

Sonia Gonzalez- medalla de bronce nos 200 braza infantil, con unha millor marca en piscina de 50 metros de 2.56.46.

Laura Rodriguez – decima en 400 estilos junior, con unha marca de 5.32.30.

En canto as remudas:

O equipo infantil feminino formado por: Sara Ibañez, Sonia González, Andrea Portela e Irene Fernández, proclamouse campión galego de 4×100 estilos infantil con un gran rexistro de 4:45.27.

O equipo junior feminino formado por: Mencía Jiménez, Erika Represas, Laura Rodríguez e Lucía Rodríguez, acadou o oitavo posto con un tempo de 5:07.49.

 

Unha vez finalizado podemos dicir que foi unha boa competición para os de Ponteareas, proba disto son as clasificacións fináis por clubes.

Femininina infantil-  Terceiros clasificados, con so 5 nadadoras en competición.

Feminina junior- novenos clasificados, con 4 nadadoras en competición.

Masculina junior- oitavos clasificados, con 2 nadadores en competición.

Conxunta junior- oitavos clasificados, con 6 nadadores en competición.

Ver Resultados

Agora todas as miradas están postas no vindeiro campionato de España, que terá lugar á ultima fin de semana do mes en Cadiz. E no que estarán presentes Lucas Costa, Irene Fernández e Sara Ibañez.

 

Sigue lendo

Resumo da segunda Xornada do Campionato Galego Infantil-Junior

Feb 14

A participación de nadadores Ponteareans na segunda xornada do Campionato Galego foi a seguinte:

Sara Ibañez- medalla de Bronce en 100 libres infantil (1.04.30), con mellor marca persoal e subcampiona galega en 100 costas infantil (1.11.07) con millor marca persoal e mínima para os nacionais.

Andrea Portela- mellor marca persoal en piscina 50m, en 100 libres infantil (1.12.15) e cuarta clasificada en 200 bolboreta infantil (2.43.35) coa súa millor marca persoal.

Erika Represas- decima clasificada en 100 braza junior (1.28.79), con millor marca persoal en piscina de 50m,

Sonia Gonzalez- subcampiona galega en 100 braza infantil (1.21.79) con millor marca persoal en piscina de 50,  e septima clasificada en 400 libres Junior(5:02.02) tamén con millor marca persoal.

Laura Rodriguez- sexta clasificada en 800 libres junior (9.55.76) e quinta clasificada en 400 libres junior (4:46.50).

Irene Fernández- quinta clasificada en 800 libres infantil (10.03.14) con millor marca persoal e campiona galega en 100 costas (1.10.14) con millor marca persoal e mínima para os nacionáis.

Mencia Jimenez- cuarta clasificada en 50 costas Junior (33.30), con millor marca persoal e millor marca persoal en 100 costas Junior (1,14.99).

Lucía Rodriguez- millor marca persoal en piscina de 50m en 50 Costas(38.10).

Laura Costa- setima clasificada en 200 bolboreta infantil (2.48.55) con millor marca persoal.

Lucas Costa- medalla de bronce ne 200 bolboreta junior con unha millor marca persoal de 2.20.24.

Adrián Bouza- quinto clasificado en 200 bolboreta junior con unha millor marca persoal en piscina de 50m de 2.27.13.

Remuda 4×100 libres feminino infantil- o equipo formado por: Sonia, Irene, Sara e Laura Costa, obtivo a medalla de bronce, con unha gran actuación das catro relevistas que rondaron ou superaron as súas millores marcas. O tempo final foi 4.22.26, a menos de un segundo do ouro.segunda jornada inf junior

Remuda 4×200 libres feminino junior- o equipo formado por: Laura Rodriguez, Érika, Lucía e Mencia, acadou a novena posición, con un rexistro de 9:48.67. Todas as relevistas batiron a súa milllor marca en piscina de 50m.

 

Sigue lendo
Páxina 10 de 31« Inicio...89101112...2030...Fin »